صفحه نخست تماس با ما فیس بوک لیست مطالب رویدادها

 

 

     ویزای کار در اتریش

         Rot-Weiß-Rot – Karte"

      شرایط کار دانشجویان در اتریش

 

ویزای کار در اتریش

 

ویزای کار درکشور اتریش از چند طریق صورت می گیرد یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که شخص در کشور اتریش یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت  معتبر در کشور اتریش است دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد  .یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید ، که طی مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا  آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. پیدا کردن کار فرما در اروپا شرایط خاصی دارد که در ادامه مطالب به طور کامل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام شخص متقاضی، حقوقی را در نظر بگیرد که کل هزینه های شخص و خانواده آن را در بر داشته باشد .این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج شخص مهاجرت کننده کفایت میکند یا خیر ؟

 

بنابراین چنانچه عنایت فرمودید اخذ ویزای کار اتریش در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری گردد و اساسا باید کارفرما این امکان را دشته باشد که برای کارمند متقاضی اتریش باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی تقاضای ویزای کار کند..در اصطلاح شخص کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود.(    sponsor _)   در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری سخت است . مراقب باشید افراد کلاهبردار ادعا میکنند که میتوانند در مدت کم ویزای کار برای شما اخذ کنند ،اینها از میل زیاد اشخاص  در اتریش استفاده میکنند و این حرفها را میگویند، اول از شخص سوال کنید تا از کشور خارج شده که اکنون بخواهد کار شما را انجام دهد ، باور کنید بسیاری از این دفتر مهاجرتی در کشور ما دارای مشاورینی هستند که نه تنها اصلا با درس حقوق بین الملل خصوصی آشنا نیستند بلکه تا کنون پا از ایران بیرون نگذارده اند . یکی از همین دفاتر کلاهبردار توسط شخصی اداره میشد که با سن ۲۴ سال و حتی یک بار هم تجربه سفر آسیایی را هم نداشته لیکن این شخص به مردم وعده اخذ دعوت نامه کاری میداد. .

 

اگر شما بخواهید از این طریق اقدام کنید کل پروسه اخذ ویزای کار بین ۲ تا ۹ ماه به طول میانجامد که شخص متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دایم کند و با قوانین کنونی این امر به راحتی مقدور میباشد.

 

یک راه دیگر برای اخذ ویزای کار ، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در برخی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد  .

 

ویزای این راه معمولا به نام ویزای مهارت خوانده میشود.(skilled worker ) .این ویزا در کشور های  مختلف فرق دارد و در مورد کشور اتریش این امر در حل حاضر به سختی امکان پذیر است .

 

پروسه این ویزا در اکثر کشورها خیلی طولانی میباشد و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که مشهور به ویزای گرین کارت دانمارک شده است ویزای GR1 میباشد،

 

در خصوص کشور اتریش و کار در آن سوالات زیادی از ما میشود که ما سعی نموده ایم با توضیحاتی که به مشاورین داده ایم حتی الامکان این شبهات را رفع کنیم و شما میتوانید چگونگی  کار در اتریش از ما سوالات خود را بپرسید و ما با کمال میل پاسخ میدهیم البته اگر بضاعت علمی یاری کند.تنها نکته ای که در در نهایت جهت اخذ و یافتن کار در اتریش به نظر میرسد این است که هرچند پروسه اخذ ویزای کار در اتریش اندکی سخت میباشد اما راههایی برای وصول و تسهیل کردن آن خواهیم داشت.

 

یکی از راه هایی که وجود دارد که  ما بتوانیم در کشور اتریش کار فرما را پیدا کرده و به طور قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور اتریش شویم و چون در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور اتریش درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور اتریش شخص چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند و آن را  تا پس از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳تا۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید .در نهایت راههای دیگری نیز برای ورود به کشور اتریش نیز وجود دارد که در این مقاله مختصر نیمگنجد.

 

اتریش از لحاظ کیفیت زندگی و امنیت بر اساس موسسات آمار جهانی در سال 2011 و2010 مقام اول را در دنیا کسب نموده و هفتمین کشور ثروتمند دنیا میباشد
اتریش 8 میلیون نفر جمعیت دارد و مهد هنر ، فرهنگ و موسیقی نامیده میشود
از معروفترین موزیسین و کمپونیستهای آن میتوان ولفگانگ آمادوس موتسارت و یوهان اشتراس را تام برد
بدلیل موقیت جغرافیایی اتریش در قلب اروپا و طبیعت زیبای آن عمده درآمد کشور اتریش ، توریسم میباشد
کشور اتریش از سال گذشته میلادی درب های مهاجرت را بر روی افراد با توانائی و سابقه کار بالا باز کرده است
افراد علاقمند وحائز شرایط میتوانند پس از اخذ کارت مهاجرت (طبق سیستم امتیازدهی 70امتیاز از 100 امتیاز) ، خود و خانواده شان را به اتریش ببرند

این افراد میباستی برای جستجوی کار در اتریش بمنظور اخذ کارت مهاجرت دارای بعضی از مدارک ذیل باشند:

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
حقوق سالیانه بالا
کارهای تحقیقاتی
لوح تقدیر کاری یا تحصیلی
ثبت اختراع
سوابق کاری یا کارهای مدیریتی
مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
داشتن تحصیل در اتریش
سن 24 - 45 سال
ویزای برای جستجوی کار
ارائه و ارزش اصولی و قانونی این مدارک دارای 100 امتیاز میباشند و شما برای ویزای جستجوی کار بمدت 6 ماه در اتریش فقط به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید ، که پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش برای 6 ماه وارد خاک اتریش بمنظور پیدا کردن کار میشوید ، پس از پیدا کردن کار ومنعقد کردن قراردادکاری با کارفرما مدارک شما برای صدور اجازه کاربه اداره کار مربوطه تحویل داده میشودو پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت شما صادر گردیده و حال میتوانیدخود و خانواده را به اتریش ببرید

نحوه امتیاز دهی سیستم:

وضعیت تحصیل حداکثر 40 امتیاز
حداقل مدرک تحصیلی لیسانس تا فوق لیسانس: 20-امتیاز
رشتهای فنی ، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی 30 امتیاز
مدرک دکترا 40 امتیاز
حقوق سالیانه بالا: 20 امتیاز
کارهای تحقیقاتی: 20 امتیاز
لوح تقدیر یا ثبت اختراع: 20امتیاز

وضعیت شغل حداکثر 20 امتیاز
سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: 2 امتیاز به ازای هر سال
سوابق کاری 6 ماهه در اتریش: 10 امتیاز

وضعیت مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز
مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی:5-10 امتیاز ، (بستگی به مقطع دارد
IELTS,A1,A2,Ba,B2,C1,C2

وضعیت سنی حداکثر 20 امتیاز
تا 35 سال 20 امتیاز
تا 40 سال 15 امتیاز
تا 45 سال 10 امتیاز

وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر 10 امتیاز
داشتن تحصیل ابتدایی در اتریش:5 امتیاز
داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای اتریش: 10 امتیاز

پروسه زمانی تحویل مدارک به سفارت بدون نواقصی مدارک تا اخذ ویزا 2 - 4 ماه میباشد

توجه: مدارک فارسی فوق میبایستی به زبان آلمانی یا انگلیسی با تمامی مهرهای مربوطه ترجمه شده و با مدارک دیگر و فرم مخصوص به سفارت اتریش در تهران ارائه داده شوند
پروسه زمانی تا صدور ویزا بین 2-4 ماه میباشد

 

-------------------------------------

کارت "قرمز- سفید- قرمز"

 Rot-Weiß-Rot – Karte"

 

از تاریخ اول ژوئیه 2011 برابر با 10 تیرماه 1390 برای مهاجرانی که ازکشورهای غیر اتحادیه اروپا به منظور اشتغال به کار به اتریش مهاجرت می نمایند، کارت" قرمز- سفید – قرمز" صادر می شود. کشور اتریش با اجرای سیستم پذیرش مهاجر مبتنی بر ضوابط مشخص (سیستم امتیازی)، در سطح اروپا پیشتاز است.

 

بر اساس این سیستم و با اعمال معیارهای عینی (تخصص، تجربه کاری، آشنائی به زبان، سن و غیره) به روشنی مشخص می شود که مهاجرین بایستی واجد چه شرایطی باشند. یکی از مسائل مهم دیگر در این زمینه، نیازمندی به تخصص در بازار کار اتریش است. بر اساس این سیستم شفاف، علاقمندان ساکن در کشورهای ثالث، به صورت مستقیم خواهند دانست که آیا دارای شرایط لازم برای مهاجرت هستند و در صورت واجد شرایط بودن، مهاجرت تحت چه شرایطی می تواند انجام گیرد.

کارت" قرمز- سفید – قرمز" برای افراد زیر صادر می شود:

افراد دارای تخصص های ویژه در سطح عالی

مهاجران تحصیلکرده با تخصص های ویژه در سطح عالی که برای اقتصاد داخلی دارای توانائی بالقوه بسیار مهمی باشند، می توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه به اتریش سفر نمایند. برای متقاضیانی که در موارد "تحصیلات، تخصص و توانائی ویژه"، "تجربه کاری"، "آشنائی به زبان"، "سن" و/ یا "تحصیلات در اتریش" از کلِ 100 امتیاز، حداقل 70 امتیاز کسب نمایند، ویزای کاریابی صادر خواهد شد. چنانچه این افراد در طول مدت اقامت شش ماهه در اتریش، موفق به یافتن شغل مناسبی شوند، کارت " قرمز- سفید – قرمز" برایشان صادر خواهد شد.

متخصصین در مشاغلی که کمبود متخصص وجود دارد

برای متخصصانی که پیشنهاد کار در یکی از مشاغلی دریافت نمایند که با کمبود متخصص روبرو است، در صورتی کارت" قرمز- سفید – قرمز" صادر خواهد شد که در موارد "تحصیلات و تخصص "، "تجربه کاری"، "آشنائی به زبان" و/ یا "سن"، حداقل 50 امتیاز از کلِ 75 امتیاز را احراز نمایند و همچنین برای شغل مورد نظر، دستمزدی به میزان حداقلِ دستمزد مندرج در قوانین، بخشنامه ها و یا قراردادهای اتحادیه ئی، به علاوه اضافه پرداخت هایِ مرسوم در شرکت مربوطه پرداخت شود.
فهرست مشاغلی که در مورد آن ها کمبود متخصص وجوددارد، هر سال برای سال بعد مشخص خواهد شد و اولین بخشنامه در تاریخ اول مه 2012 برابر با 12 اردیبهشت 1391 معتبر خواهد بود.

سایر موارد نیروی کار در مشاغل کلیدی

سایر نیروهای کار در مشاغل کلیدی تحت شرایط زیر کارت " قرمز- سفید – قرمز" دریافت خواهند نمود:

  • داشتن پیشنهاد کار
  • احراز حداقل 50 امتیاز از کل 75 امتیاز در بخش های "تحصیلات و تخصص"، "تجربه کاری"، "آشنائی به زبان" و "سن"
  • در صورتی که در بازار کار اتریش برای شغل مورد نظر، نیروی متخصص وجود نداشته باشد (بررسی بازار کار)
  • برای افراد زیر سی سال: دریافت حقوق ناخالص ماهانه برابر با 50 درصد حداکثر حقوق مورد استفاده در قانون بیمه های اجتماعی اتریش (ASVG) که در سال 2011 برابر با 2100 یورو بوده است، به علاوه سایر پرداخت های اضافی. برای افراد بالای سی سال دریافت حقوق ناخالص ماهانه برابر با 60 درصد حداکثر حقوق مورد استفاده در قانون بیمه های اجتماعی اتریش (ASVG)، که در سال 2011 برابر با 2520 یورو بوده است، به علاوه سایر پرداخت های اضافی.

 

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از اتریش

شهروندان کشورهای ثالث که در اتریش تحصیل نموده­اند و حداقل دومین مرحله امتحانات فوق­لیسانس را با موفقیت گذرانده باشند، می­توانند پس از پایان تحصیلات، به منظور کاریابی به مدت شش ماه در اتریش بمانند. برای این گونه افراد در صورتی کارت " قرمز- سفید – قرمز" صادر خواهد شد، که پیشنهاد کار متناسب با تحصیلاتِ خود دریافت نمایند و برایشان حقوق ناخالص ماهانه­ای برابر با 45 درصد حداکثر حقوق مورد استفاده در قانون بیمه­های اجتماعی اتریش (ASVG) - که در سال 2011 برابر با 1890 یورو بوده­است- تعیین شده­باشد. در مورد فارغ­التحصیلان خارجی دانشگاه­های اتریش نیازی به انجام سیستم امتیازی نیست و بازار کار نیز بررسی نخواهد شد.

نیروی کار در مشاغل کلیدی در بازار کار آزاد

در صورتی که اشتغال این افراد به کار آزاد در اتریش با منافع اقتصادی کلی و به ویژه انتقال سرمایه به منظور سرمایه­گذاری و یا ایجاد و تضمین فرصت­های شغلی همراه باشد، می­توان برای این گونه افراد کارت" قرمز- سفید – قرمز" صادر نمود.

دسترسی بلافاصله اعضای خانواده دارندگان کارت" قرمز- سفید – قرمز" به بازار کار

اعضای خانواده دارندگان کارت" قرمز- سفید – قرمز" شامل مسئله سهمیه نمی­شوند و برای آنان کارت" قرمز- سفید – قرمز پلوس" صادر خواهد شد که به معنای دسترسی نامحدود به بازار کار است. اما این افراد بایستی پیش از ورود به اتریش، ثابت کنند که به زبان آلمانی در سطح مقدماتی و برای مسائل روزمره آشنائی دارند (سطح A1 در سیستم مرجع زبان اروپا)

 

 ویزای برای جستجوی کار

 

Visum zur Arbeitssuche

Besonders hochqualifizierte Drittstaatsangehörige, die in Österreich eine Beschäftigung suchen wollen, können einen Antrag für ein Aufenthaltvisum der Kategorie D mit sechsmonatiger Gültigkeitsdauer stellen. Neben der Erfüllung der allgemeinen Visaerteilungsvoraussetzungen sind bei Antragstellung entsprechende Nachweise vorzulegen, die die besondere Qualifikation belegen. Allgemeine Informationen zum Visum zur Arbeitssuche finden Sie auf der Homepage des BM.I und des AMS, für weitere Informationen wenden Sie sich bitte an Ihre zuständige österreichische Berufsvertretungsbehörde.  

 

------------------------------------------

Types of immigration

What is the Red-White-Red Card?

The Red-White-Red Card is issued in the shape of a bank card and is a combination of residence permit and employment permit. It is valid for one year and entitles its holder to settlement and to employment with a certain employer. If the employer is changed within the first year, a new Red-White-Red Card must be applied for.

 

What is the Red-White-Red Card plus?

The Red-White-Red Card plus is issued in the shape of a bank card and entitles its holder to settlement and unrestricted employment. Holders of a Red-White-Red Card plus may change their employer at any time without needing to apply for a new permit.
Holders of a Red-White-Red Card may apply for a Red-White-Red Card plus if they have been continuously employed in accordance with the requirements decisive for admission for a minimum of ten months within the preceding 12 months.
Family members of Red-White-Red Card holders and of holders of a EU Blue Card may apply for a Red-White-Red Card plus from the beginning.

 

What is the EU Blue Card

The EU Blue Card is issued in the shape of a bank card and is a combination of residence permit and employment permit. The EU Blue Card entitles its holder to temporary settlement and to employment with a certain employer and is issued for a validity period of two years.
Holders of a EU Blue Card may apply for an Red-White-Red Card plus if they have been employed for at least 21 months during the previous 24 months according to their qualification.

 

What is the Jobseeker Visa for Very Highly Qualified Workers?

Workers are considered very highly qualified if they achieve at least 70 out of 100 points according to the points system. This category is addressing very highly qualified and experienced top-level personnel, such as scientists and senior top-level management.

 

Who may apply?

Who may apply for a Red-White-Red Card?

The Red-White-Red Card is a combination of residence permit and employment permit for qualified third-country citizen workers. It is available for the following groups of applicants:
1.
Very highly qualified workers
2. Skilled workers in shortage occupations
3. Other key workers
4. Graduates of universities and colleges of higher education in Austria

 

Who may apply for a Red-White-Red Card plus?

1. Family members of Red-White-Red Card holders or EU Blue Card holders
2. Holders of a Red-White-Red Card after a period of 12 months (10 months of continued employment with the same employer according to their qualification)
3. Holders of a EU Blue Card, if they have been employed for at least 21 months during the previous 24 months according to their qualification

 

Who is a family member?

Family members are defined as:
1.
spouses
2.
registered partners of the same sex
3.
minor children, including adopted children and stepchildren (up to the age of 18).

At the time of filing the application, spouses and registered partners must be 21 years of age.
Family membersof Red-White-Red Card holders and of holders of a EU Blue Card may apply for an Red-White-Red Card plus with unrestricted labour market access from the beginning. The card may be renewed after one year, independently of the renewal of the Red-White-Red Card or the EU Blue Card of the original card holder, if the family members have their own income.
Family members must prove elementary German skillsat the time of the first application. Family members of particularly highly qualified workers and holders of a EU Blue Card are not required to prove German skills with their application.

 

Change of employer

What happens if I want to change my employer?

If you have a Red-White-Red Card you can only change your employer if you apply for a new Red-White-Red Card and it is granted. The Public Employment Service (AMS) will examine whether the conditions are met also regarding the new employment. However, the points system check is not repeated.
If you have a EU Blue Card, you can only change your employer if you receive another EU Blue Card for the new employment. The AMS will examine whether the conditions are met also regarding the new employment.
If you already have a Red-White-Red Card plus, you may change your employer any time and you are not bound to one particular employment.

 

Can I apply for a Red-White-Red Card even if I do not have an employer in Austria?

No, you do need an employer in Austria for the application.
Only as a particularly highly qualified worker you do not need an employer at first. In this case you will be granted a six months visa for the purpose of looking for employment ("Jobseeker Visa"). If - within the validity period of this visa - you find an employer in Austria offering you employment according to your qualification (a valid work contract must be submitted), you may apply for a Red-White-Red Card.

 

Filing of applications

What are the fees?

Jobseeker Visa: The fee is €100.
Red-White-Red Card: The fee is €100 (€80 for application, €20 for grant).
Red-White-Red Card plus: The fee is €100 (€80 for application, €20 for grant).
EU Blue Card:The fee is €100 (€80 for application, €20 for grant).
In addition: Costs of personalisation (taking your photograph and signature): €20

 

Which documents do I need for the application?

Please download the information sheet „Documents required for the jobseeker visa and the Red-White-Red Card” (pdf - 377 KB).

 

Where can I file the application?

As a matter of principle, visas for the purpose of job search and Red-White-Red Cards have to be applied for personally at the competent Austrian representation (embassy, consulate) of the applicants’ home countries or countries of residence. Together with the application for a Red-White-Red Card, a declaration by the intended employer must be submitted. Applicants permitted to enter Austria under a visa-free regime and non-Austrian graduates of universities in Austria holding a valid confirmation of residence (Aufenthaltsbestätigung) may directly submit their applications to the competent residence authority in Austria (Regional Administrative Authority / Bezirkshauptmannschaft or Local Administrative Authority / Magistrat).
Here you can find the application form.

 

Where do I find the application forms?

Application for Red-White-Red Card (pdf - 98 KB)
Application for RWR Card plus (pdf - 92 KB)
Application forms for Jobseeker Visa (pdf - 169 KB)
Criteria Data Sheet for Jobseeker Visa (pdf - 133 KB)
EU Blue Card (pdf - 81 KB)
Employer's Declaration (German) (pdf - 615 KB)

 

Finding a job in Austria

How do I find a job in Austria?

You can find job advertisements in newspapers and job services’ websites on the internet, for example:
Oberösterreichische Nachrichten: http://www.nachrichten.at
Salzburger Nachrichten: http://www.salzburg.com
Kronen Zeitung: http://www.krone.at
Kleine Zeitung: http://www.kleinezeitung.at
Kurier: http://www.kurier.at
Die Presse: http://diepresse.com
Der Standard: http://derstandard.at/
Tiroler Tageszeitung: http://www.tirol.com/
Wiener Zeitung: http://www.wienerzeitung.at/amtsblatt/jobs
Wirtschaftsblatt: http://www.wirtschaftsblatt.at
Österreich: http://www.oe24.at
Heute: http://www.heute.at

 

What happens if I do not find employment within the validity period of my Jobseeker Visa?

If you are a particularly highly qualified worker and you do not find employment according to your qualification within the six months validity period of your Jobseeker Visa, you have to leave Austria. A new Jobseeker Visa can only be applied for after a period of 12 months.

 

Third-country citizens

Who is a third-country citizen?

All citizens of countries which are not members of the European Economic Area (EEA). The EEA comprises all member states of the European Union, Norway, Iceland and Liechtenstein. Swiss citizens are not considered third country citizens.

 

Students

Can I get a Red-White-Red Card as a student in Austria?

No, students cannot be granted a Red-White-Red Card.

However, third country students and students from Bulgaria and Romania may be granted employment permits for an employment of

  • up to ten hours per week, respectively
  • up to 20 hours per week after successfully completing the first part of their course (1. Studienabschnitt Diplomstudium) or their Bachelor’s degree when continuing the course

without labour market test.The employment permit must be applied for by the intended employer with the Labour Market Service (AMS).

 

Shortage occupations

What is a shortage occupation?

Shortage occupations are promulgated every year in a Regulation issued by the Federal Minister for Labour. The question as to which occupations will be considered shortage occupations will depend on the development of the Austrian labour market.
Please note:Applications for Red-White-Red Cards by skilled workers in shortage occupations can only be filed from the time when the related regulation is in force, i.e. not before May 2012. The list of shortage occupations will only be published along with the Regulation.

 

Recognized degrees

Which degrees are recognized for the points system?

Programmes with four years minimum duration (Very Highly Qualified Workers) and with three years minimum duration (Skilled Workers, Other Key Workers and applicants for an EU Blue Card) are recognized. Formal recognition (nostrification) of the foreign degree in Austria is not required.

You can check the status of your university online on www.anabin.de. This website gives an overview of all recognized universities. Universities which have the status H+ on this website are recognized; if the university is not categorized under H+ or if it is not listed at all, you have to file a confirmation of status with your application, issued by the locally competent authority (e.g. the competent Ministry of Education for this university).

Please find more information in the information leaflet on "Recognized degrees for the application for Jobseeker Visa and the Red-White-Red Card" (pdf -194 KB).

 

Problems in the workplace

What can I do if I am not treated correctly at my place of work?

Employment protection is of high significance in Austria. A number of institutions offer help and support, depending on the problem:

دانشگاه های اتریش

 شرایط کار دانشجویان در اتریش

 

 

 

+ نوشته شده توسط علیرضا ش در سه شنبه ۹ آبان۱۳۹۱ و ساعت 12:1 |